Nedenyasiyoruz
Anasayfa Program indir Bilgisayar Dini bilgiler Saglik Ürünler Tarih
Antispyware, AntitrojanAntivirüsCD / DVD Kayıt ve araclari ÇeşitliDosya ve Disk yöneticilerDosya SıkıştırıcılarGerekliGüvenlikOkuyucular Program KaldırıcılarProgramlamaSistem araclariYama,güncellemeYedeklemeŞifrelemeSes görüntüResim editörlerinternet

Backup4All Professional v4.5.234 Türkçe Full   nedenyasiyoruz indir

Sabit diskiniz çöktüğünde ya da kullanılamaz hale geldiğinde; hele ki önemli hiçbir verinizi yedeklemediğinizde ne yapabilirsiniz? Tam bir felaket senaryosu gibi gözükse de olmaz ya da bana denk gelir mi hiç demeyin. Elektrik kesintileri, sürekli hatalı bir şekilde bilgisayarı kapatmak ya da başka etkenler yüzünden bir gün sabit diskinize erişemez duruma gelebilirsiniz. Onun için önemli bilgilerinizi yedeklemekte her zaman fayda vardır. İleride sabit diskiniz bozulsa bile elinizdeki yedeklerle yine de bir noktadan başlayabilirsiniz.

Backup4all Windows için güçlü bir veri yedekleme yazılımıdır.

Programla zamandan kazanmak için bir zamanlayıcı kurup görevlerin otomatik olarak bir zaman dahilinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede unutma derdiniz de ortadan kalkmış olur. Çünkü program zamanı geldiğinde görevi otomatik olarak başlatır ve arkaplanda yedekleme işlemini yapar.

Program standart ZIP dosyası olarak yedeklemeyi oluşturur. Backup4all'u kullanarak yedekleme işleminizi yerel ya da ağ sürücüsüne; FTP'ye, DVD'ye ya da diğer çıkartılabilir medya aygıtlarına (USB sürücüler gibi) yapabilirsiniz. Program masaüstü ve dizüstü ortamlarında; kişisel ya da işiniz için bir yedekleme çözümü sunmaya çalışır.

Yedekleme işlemini sihirbaz aracılığıyla adım adım kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yedekleme işleminde bir sorun çıktığında yedekleme dosyanızı geri yükleme özelliği de mevcuttur..

Sezgisel, gezgin tarz arayüz sayesinde yedeklenecek tüm dosyaları, dosya ağacı yapısıyla birlikte gösterir. Yedeklenecek dosyaları seçebilir ve ayrıca düzenleme de yapabilirsiniz. İsterseniz programı Windows başlangıcında çalışacak şekilde ayarlayabilir ve sistem tepsisinde sürekli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Programın istatistik özelliği sayesinde kaç dosyanızın yedeklendiği, hedef klasör, kaç dosya bekliyor, mevcut alan, boş alan gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Başarılı, hatalı, bitirme uyarısı gibi durumları eğer program ayarlarından seçtiyseniz bu sonuçları e-postanıza gelmesini bile sağlayabilirsiniz.

Önceden tanımlı yedekleme işini tanımlayabilirsiniz. Resimlerim, belgelerim, e-postalarım gibi listeyi önceden tanımlayabilirsiniz. FTP yedekleme yoluyla uzak sunucuya dosyaları gönderebilirsiniz (SSL, aktif/pasif transfer durumu, güvenlik duvarını destekler).

Programın yapısı esnek olduğu için çeşitli yedekleme işlemlerini yapmaya izin verir. Ayrıca 'Tam', 'Artımlı', 'Parçalı' ve 'Yansı' yedekleme türlerinde birini seçip yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

Anahtar özellikler

 • Otomatik yedekleme yapmak için zamanlayıcı kullanılabilir
 • Veri sıkıştırması için standart ZIP teknoloji kullanılır.
 • ZIP64 teknolojiyi destekler.
 • Yedekleme bittiğinde bunu e-postayla bildirebilir
 • Önceden tanımlı yedekleme kurulabilir
 • Özel dosyalarınızı korumak için parolayla koruma (AES 128, 192, 256 bit şifreleme)
 • Yedekleme katalog dosyası oluşturabilir
 • Dosya/klasör süzme aracı
 • Tam, artımlı, parçalı ve yansı tarzda yedekleme yapılabilir
 • Yerel diske, FTP'ye, LAN'a (yerel ağ), CD ve DVD araçlara gönderebilir.
 • Windows Vista'yı da destekliyor.
 • Plugin (eklenti) desteği mevcut. Bu sayede çeşitli programların içeriğini yedekleyip geri yükleyebilirsiniz. Araçlar > Plugin yükle yolunu kullanabilirsiniz

Acronis True Image Enterprise Server 9.1 nedenyasiyoruz indir

Aciklama İngilizce Win/95/98/Me/NT/2000/XP Ücretsiz

KLS Backup Professional 2009 5.3.0.0 nedenyasiyoruz indir

Aciklama İngilizce Windows 2000/XP/Vista/7 14 Günlük

 

Backup4All Prf.  nedenyasiyoruz indir

Aciklama Yedekleme programi

 

FBackup 4.6.254 nedenyasiyoruzindir

Aciklama Ücretsiz Dosya Yedekleme Programı Türkçe Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7 Ücretsiz

 

Free ISO Creator 2.8 nedenyasiyoruz indir

Aciklama Ücretsiz ISO Yaratıcı İngilizce Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista Ücretsiz

 

Yadis! Backup 1.10.3   nedenyasiyoruz indir

Aciklama Dosya yedekleme İngilizce Windows (Tümü) Ücretsiz

 

Norton Ghost nedenyasiyoruz indir

AciklamaVeri Yedekleme Program İngilizce Windows (Tümü) 30 Günlük  deneme

 

MozBackup 1.5.1 nedenyasiyoruz indir

Aciklama internet gezginlerini yedekler İngilizce Windows (Tümü) Ücretsiz

 

Comodo Time Machine nedenyasiyoruz indir

Aciklama bir önceki yedek tarihine geri dönmenizi sağlarİngilizce Windows XP/Vista/7 Ücretsiz

 

JaBack 9.07 nedenyasiyoruz indir

Aciklama Otomatik Dosya Yedekleme Aracıİngilizce Windows 2000/XP/Vista/7 Ücretsiz

 

Handy Backup nedenyasiyoruz indir

AciklamaGelişmiş Yedekleme Aracı İngilizce ama Türkçe dil desteği var Windows 2000/XP/Vista/7 30 Günlük Kullanım

 

Image for Windows nedenyasiyoruz indir

Aciklama Windows İmaj Alma Yazılımı İngilizce Windows 2000/XP/Vista/7 30 Günlük Kullanım

FBackup 4.6.254 nedenyasiyoruzindir    Basadön

Türkçe Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/7 Ücretsiz c

Ücretsiz Dosya Yedekleme Programı) her türlü kullanım için tamamen ücretsiz olan bir yedekleme yazılımıdır. Verilerinizi otomatik olarak belirlediğiniz bir USB depolama aygıtına, bilgisayarınızın depolama birimlerinden birine veya ağınızdaki bir bölgeye kaydeder.

Yedeklenen verileri dilerseniz standart zip sıkıştırması ile sıkıştırılmış olarak veya birebir orijinal dosyalar şekilde kaydetme seçeneğini size sunan bu dosya güvenlik aracı antivirüs yazılımı veya benzer diğer güvenlik programlarının yanında bilgilerinizin ve çalışmalarınızın daha iyi bir koruma altında olmasına yardımcı olur.

FBackup sahip olduğu basit arayüz, kolay kullanım ve yedekleme sihirbazı ile yedek alma işlemi için tanımlama yaparken sizi hiç zora sokmuyor. Üstelik program Türkçe dil desteğine de sahip. Yedekleme işlemini belirlerken şu adımları izlemeniz gerekiyor;

* Yedekleri nerede saklamak istiyorsunuz (the destionation)
* Neleri yedeklemek istiyorsunuz (the sources)
* Yedekleme işlemini nasıl gerçekleştirmek istiyorsunuz (dosyaları sıkıştıran tam yedekleme, veya mirror olarak birebir sıkıştırmasız yedekleme)
* Yedekleme işlemini ne zaman gerçekleştirmek istiyorsunuz (dilerseniz ajanda üzerinden belirleme yapabilir ve otomatik yedekleme işlemi gerçekleştirebilir, veya manual olarak el ile kendiniz yedekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz)

Yadis! Backup 1.10.3   nedenyasiyoruz indir

İngilizce Windows (Tümü) Ücretsiz r

Günlük olarak kullandığınız bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızı işlevsel bir yedekleme programı ile koruma altına alabilirsiniz. Yadis! Backup programı işte tam bu konuda size yardımcı olabilecek ücretsiz bir program. Bu programı kullanarak dosyalarınızın anlık olarak yedeğini alabilir, bu sayede yanlışlıkla sildiğiniz veya kaybettiğiniz dosyaları programı kullanarak geri yükleyebilirsiniz. Yadis! Backup (Yedekleme Programı) basit ve sade bir arayüz ile her bilgisayar kullanıcısının rahatlıkla kullanabileceği kolay kullanıma sahip ücretsiz bir yedekleme programıdır.

MozBackup 1.5.1 nedenyasiyoruz indir     Basadön

İngilizce Windows (Tümü) Ücretsiz

MozBackup; Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Mozilla cSunbird, Flock, SeaMonkey, Mozilla Suite, Spicebird, Songbird ve Netscape üzerindeki yer imlerini, iletişim bilgilerini, mailleri, eklentileri, geçmişi ve ön belleği yedekleyerek saklamanızı sağlar. Böylece bilgisayarınızı formatladığınızda veya yeniden kurulum yapmanız gerektiğinde yaptığınız yedeklemeyi kullanarak zaman kazanırsınız.

Tamamen ücretsiz olan program kullanım kolaylığı sağlayarak desteklenen platformlarda yedeklerinizi istediğiniz kadar saklamanızı sağlar. Bu işlemi yaparken yedekleme yapacağınız dosyayı belirleyerek şifreleyebilirsiniz. Özellikle Firefox tarayıcısını çok eklenti ile kullananlar için büyük kolaylık sağlayan programın kullanımı da çok pratik.

JaBack 9.07 nedenyasiyoruz indir      Basadön

İngilizce Windows 2000/XP/Vista/7 Ücretsizc

Gündelik hayatta bilgisayar başında çok zaman geçirerek önemli işler yapıyoruz. Bazen bu işler çok önemli dosyalar ve bilgiler olabiliyor. JaBack (Otomatik Dosya Yedekleme Aracı) programı yedekleme yaparak bu verilerinizi güvende tutmanıza olanak tanıyor.

JaBack programı bütün yedekleme işlerini otomatik olarak belirlediğiniz zamanlarda yaparak veri kaybını ortadan kaldırıyor. Yedeklediği verileri arşiv olarak zip formatında kaydederek de istediğiniz zaman ulaşmanıza imkan tanıyor

Handy Backup 6.9.5.8486 nedenyasiyoruz indir    Basadön

İngilizce ama Türkçe dil desteği var Windows c2000/XP/Vista/7 30 Günlük Kullanım

Gelişmiş Yedekleme Aracı) kolay kullanım olanakları sunan bir yedekleme yazılımıdır. Bu program ile bilgisayarınızın yedeğini otomatik olarak alabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş arkaplan özellikleri sayesinde en iyi yedekleme yazılımlarından birisi olan Handy Backup, ev ve küçük ofis kullanımları için uygun bir yedekleme çözümüdür.

 • İstediğiniz verileri belirterek yedeklerini alabilme imkanı. Müzik, video, resim, dokümanlar gibi birçok farklı formattaki dosyaları ve hatta klasörleri yedekler.
 • Outlook, Outlook Express, Windows Mail, ICQ ve daha farklı anlık mesajlaşma yazılımlarının bağlantı kişi listelerini ve mesaj içeriklerini yedekleyebilir. Ayrıca sistem kayıt girdilerini de yedekleyerek olası bir sorunda kullanımınıza hazır tutar.
 • CD, DVD, HDD, LAN, flash bellek, ağ sürücüleri, ftp sunucuları gibi farklı alanlardan da yedekler alabilir.
 • Kolay ayarlanabilir esnek bir yedekleme takvimi sunan Handy Backup ile verilerinizi isterseniz şifreleyebilir veya sıkıştırabilirsiniz.
 • Android yedekleme özelliği ile Android mobil işletim sisteminizin de yedeğini alabilir.
 • MySQL yedekleme.

İngilizce Win/95/98/Me/NT/2000/XP Ücretsiz      Basadönr

En pratik, kullanımı en kolay disk imaj yedekleme programı. Yedeklenmiş imajlardan dosya/klasör bazında geri dönme imkanı..
En pratik, kullanımı en kolay disk imaj yedekleme programı. Yedeklenmiş imajlardan dosya/klasör bazında geri dönme imkanı.
Bugune kadar görülmüş en kullanışlı imaj yazılımı.
Sistem çökmeleri vahimleştiğinde partitionları tek tek, tam koruyup, yedeklemek ve geri dönüşü sağlar. Sabit diskin imajı windows üzerinden aldığı gibi geri döner. Yedek almak için yeniden açmak gereği yoktur.
Acronis True Image bilgilerinizin gerçek sigorta poliçesidir! Sabit diskinizin, ayrık partitionaların dahi bütünleşik yedeklenmesi, sadece içeriklerinin kısmi geri dönülmesi -İşletim sistemi, Programlar, Özel bilgi ve ayarlar- . Vahim yazılım sorunları vuku bulduğunda, donanım hatalarında True Image bilgilerini korur ki konvensiyonel yedekleme sistemleri bu konumda etkisiz kalır.
Temel Özellikler:
Yedeklemeyi tamamlamak için doğru disk imajlarını anlaşılabilir biçimde yaratır İçindekilerle birlikte tüm sabit diski yeniden yükler ve/veya zarar görmüş veya kaybolmuş dosyaları eski yerlerine koyar.
Alınmış sabit disk imajını başka bir PC ye dahi yerleştirebilme, geri yükleyebilir.
Acronis e Özel Özellikler;
Windows tan sabit disk imajını alabilme.(Imaj alabilmek için DOS tan açılış yapılması gerekmemektedir.)
Siz çalışmanıza devam ederken sabit diskinizin imajını almanızı sağlayan ilk ve tek teknoloji. Windows XP tarzı kullanıcı arayüzü ile kolay kullanım.
Zamanlanmış imaj alma işlemi
Incremental imaj alma yetisi (Sadece değişen bölümlerin imajlanması)
Ek Özellikler
Sadece disk bölümü içinde gerekli olanları saklar.
Kullanıcıya özet seviyelerin tanımlamasını sunar Belirli miktardaki arşivlerin bölünmesine izin verir.
Şifre ile arşivleri korur.
Her boyuttaki diskleri destekler.
Yeniden yükleme esnasında bölüm tipleri, dosya sistemi, boyut ve disk lokasyonlarını değiştirir.
Free ISO Creator 2.8 nedenyasiyoruz indir    Basadön

İngilizce Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista dÜcretsiz

Ücretsiz ISO Yaratıcı ile klasörlerinizden veya CD/DVD'den .iso uzantılı dosyalar oluşturabilirsiniz. Alt klasörleri ile birlikte belirlediğiniz bir dosyayı ücretsiz bir şekilde iso formatına dönüştürebilen bu program ile artık düzenli bir şekilde yedeklerini almak istediğiniz dosyaları saklayabileceksiniz. CD/DVD'den sabit diskinize direkt olarak ISO dosyaları oluşturup yedekler alabilirsiniz. Bu sayede CD/DVD kullanmanıza artık gerek kalmaz.

CD veya DVD takıp çıkartmaktan yorulduysanız bu ücretsiz program ile tüm CD/DVD içeriğinizi ISO formatında kaydedebilirsiniz

Norton Ghost 14.0.0.24815 nedenyasiyoruz indir    Basadön

İngilizce Windows (Tümü) 30 Günlük  denemed

Veri Yedekleme Programı) verilerinizi korumaya ve yedeklemeye yönelik üretilmiş gelişmiş bir veri yedekleme programıdır. Windows işletim sisteminizi tekrar yükledikten sonra programları ve sürücüleri yüklemek zamanınızı alıyorsa Norton Ghost programı sayesinde bu zamanı en aza indirebilirsiniz. Programı kullanarak düzenli olarak yedeklediğiniz sabit diskinizi, sistem geri yüklemesinin ardından çok kısa bir süre içerisinde tekrar kurabilirsiniz. Düzenli olarak sabit diskinizin yedeğini alırsanız ani sistem kapanmalarında dosyalarınızı koruyabilir, gerektiğinde sistem geri yüklemesi yapabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Aldığınız yedeklere ulaşamama ihtimali karşısında, yedeklerinizin tamamını kendi FTP sitesine kopyalar.
 • Dosyalarınızı mevcut ağda bulunan depolama aygıtlarında yedekler.
 • Anti-virüs korumasının bulunmadığı bilgisayarda kendi koruma sistemini devreye sokar.
 • Veri kurtarma işlemini kendine özgü yedekleme dizinleri oluşturarak yapar ve işlem daha hızlı hale gelir.
 • Sabit diskinizdeki bütün bölümleri tamamen yedekler.
 • İlk alınan yedekten sonra sadece değişen dosyaları yedekler.
 • Sisteminize yeni program yüklendiğinde veya mevcut verilerin boyutunda ani artışlar meydana geldiğinde program kendiğinden yedekleme işlemini başlatır.
 • Yedeklerinizin boyutlarını depolama sırasında küçülterek, önemli dosyaları korur.
 • Dosyalarınızı, işletim sisteminizi tekrar başlatamadığınız zamanda korur.

Comodo Time Machine 2.8.155286.178 nedenyasiyoruz indir      Basadön

İngilizce Windows XP/Vista/7 Ücretsizd

Comodo Time Machine sisteminizi zaman yolculuğuna çıkararak bir önceki yedek tarihine geri dönmenizi sağlayacak. Bilgisayarın zararlı yazılımlardan zarar görmesi, istemsiz veri kayıpları gibi durumlarda işinize yarayacak program özellikle üst düzey kullanıcılara önerilen ücretsiz bir yazılım.

Belirlediğiniz aralıklara göre sisteminizi yedekleyen programın benzerlerinden en önemli farkı bu işlemi tüm verilerinizi kapsayacak şekilde yapabilmesi. Kısacası sistemde kurulum gerektiren her tür sorunu veri kaybı yaşamadan geçmişe dönerek giderebileceksiniz. Comodo Time Machine (Comodo Sistem Kurtarma Programı) her tür veriyi isteğe bağlı olarak kurtarabiliyor. En güzel özelliklerinden bir diğeri ise dosyaları alınan imajlarla senkronize edebilmesi. Sistemi eski günlere geri döndürmeye karar verdiyseniz program bilgisayarın varolan şeklini yedekleyerek her ihtimale karşı saklıyor. Windows'un kurtarma yazılımına göre pek çok artısı olan ücretsiz yazılım alt düzey kullanıcılara ise önerilmiyor.

Program bilişim sektöründe çalışanlara, okullara ve çocuklu ailelere ise özellikle öneriliyor. Çünkü daha yüksek risk altında olan bu gruptaki insanların veri kaybı yaşama ve bilgisayarlara daha sık format atma ihtimalleri yüksek. Ama Comodo Time Machine ile değerli dosyaları yitirmeden ve kurulum zahmetiyle uğraşmadan hızlı ve pratik bir şekilde bu zahmetten kurtulma şansınız va

Image for Windows 2.63a nedenyasiyoruz indir   Basadön

İngilizce Windows 2000/XP/Vista/7 30 Günlük Kullanımd

Windows İmaj Alma Yazılımı) işletim sisteminizin ve hard disklerinizin tüm yedeklerini alıp saklamanız ve geri yükleme yapmanız için güvenilir bir programdır. Program Windows işletim sisteminin imajını ister taşınabilir cihazlara, ister yerel diskinize isterseniz CD veya DVD'ye kaydetmenizi sağlar. Bu sayede sisteminizin çökmesi veya veri kaybına uğraması gibi durumlarda aldığınız yedekleri bilgisayara geri yükleyerek kurulum zahmetinden kurtulur sisteminizi yedek aldığınız günkü haline döndürebilirsiniz.

Program Vindows işletim sistemlerinde çalışmasına rağmen DOS ve Linux gibi sistemlerde de bölüm bölüm yedek alma ve geri yükleme yapılmasına izin verir. Ayrıca network sürücülerinin imaj alma işlemlerinde de kullanılabilir.

KLS Backup Professional 2009 5.3.0.0 nedenyasiyoruz indir   Basadön

İngilizce Windows 2000/XP/Vista/7 14 Günlük d

Güçlü bir yedekleme, senkronizasyon ve disk temizleme aracı olan KLS Backup 2009 ile yerel veya ağ sürücüleri, CD/DVD araçları ve FTP sunucuları için yedekleme ve senkronizasyon işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Programın tamamen silme özelliğiyle özellikle özel verilerinizi tamamen bilgisayardan kaldırabilirsiniz.

Program yardımıyla alacağınız yedekleri Zip, 7-Zip veya SQX formatlarında sıkıştırılmış olarakta alabilirsiniz. İki dosya arasında senkronizasyon yapabileceğiniz program size zaman kazandırır. KLS Backup dosyaları ve klasörleri yerel sürücülerden, ağ sürücülerinden, ftp sunucularından yedekleyebilir. Ayrıca lisans anahtarlarını da yedekleyebilir. Programla otomatik yedekleme ayarları oluşturarak düzenli aralıklarla yedek almanız da mümkün.
Özellikler:

 • Kolay kullanımlı ve her şeyi bir arada bulabileceğiniz bir çalışma alanı
 • İşlemlerinizi hızlandırmak için yararlanabileceğiniz sihirbaz
 • Yedekleme sırasında sadece bir önceki yedeğe eklenen verileri yedekleme
 • Yedekleri Zip, Zip64, 7-Zip veya SQX formatlarında sıkıştırabilme ve AES standartıyla şifreleyebilme
 • FTP, FTP/SSL sunucuları üzerinden yedekleme ve geri yükleme yapabilme
 • LAN üzerinden yedekleme ve geri yükleme yapabilme
 • Windows lisans numaralarını yedekleme ve geri yükleme yapabilme
 • İşletim sistemindeki eklenti ve aplikasyonları yedekleme
 • Gelişmiş arşiv yöneticisi
 • Dosya senkronizasyonu
 • Windows Server'da çalışabilme
 • Otomatik yedekleme, senkronizasyon ve geri yükleme için zaman çizelgesi oluşturabilme
Örnek Bir Olay İzlenimi
 • Sunucunuzdaki önemli klasörleri seçerek bir proje oluşturuyorsunuz.
 • Alınacak yedeğin tam mı yoksa bir önceki yedekten beri değişen dosyalarımı içereceğini seçiyorsunuz.
 • Ardından bu klasörlerin isteğe bağlı olarak ne oranda sıkıştırılacağını (zip) ve şifrelenip şifrelenmeyeceğini belirtiyorsunuz.
 • Daha sonra bu yedeğin nereye kopyalanacağını seçiyorsunuz. En uygun çözüm başka bir sunucuya ağ yoluyla veya FTP ile aktarılmasıdır.